AREÁLY

ZÁVLAHA PARKŮ A KOMERČNÍCH AREÁLŮ

Pečlivě udržované parkové plochy jsou jistě chloubou nejen každého města, městečka či vesnice, ale i každé firmy nebo společnosti.

Základním předpokladem pro zachování kvality trávníkových ploch a mnohdy nákladného výsadbového materiálu je kvalitní zálivka, kterou je většinou obtížné zajistit manuálně bez vysokých provozních nákladů, které je nutno vynaložit na závlahu ploch.
Řešením je instalace stabilního zavlažovacího systému, který optimálně pokrývá požadované plochy a dodává optimální množství závlahových dávek.

V nabídce firmy RAIN BIRD je díky širokému výrobním sortimentu celá řada produktů, které splňují náročné požadavky kladené na zavlažovací systémy na veřejných plochách.
Postřikovače používané na veřejných plochách se vyznačují nejen výbornou distribucí závlahové vody, ale díky své robustní konstrukci a speciálnímu pohonnému mechanismu i vysokou odolností proti vandalismu.
Automatizace provozu systémů přispívá ke snižování provozních nákladů a umožňuje ovládat i velmi rozsáhlé systémy s mnoha stovkami postřikovačů. Systémy lze díky automatickému ovládání provozovat v nočních a časných ranních hodinách, kdy je teplota závlahové vody velmi blízká teplotě výsadeb. Účinnost závlahy je v tomto období výrazně vyšší v porovnání s denním zavlažováním díky podstatně menšímu výparu a nižšímu vlivu větru.

Rovněž nebezpečí poškozování systému a jeho prvků je v noci mnohem nižší. Kromě klasických, centrálně ovládaných 24V systémů jsou v nabídce i 9V bateriové systémy UNIK a UNIK Radio, které nevyžadují zdroj el. energie. Tyto systémy jsou velkým přínosem tak, kde je obtížné zajistit zdroj el. energie a nebo pouze za cenu velmi vysokých nákladů.
Pro velmi rozsáhlé systémy se používají dvouvodičové dekodérové systémy s kapacitou až 1 000 elektroventilů. Takové systémy, mezi které patří např. MDC-50-200 nebo Site Control, jsou schopny pokrývat parkové plochy o výměře mnoha desítek hektarů a jsou velmi vhodné pro realizace systémů v etapách.

Dekodérové systémy, které patří k vrcholu automatizace závlahových systémů, jsou velice flexibilní a vyznačují se vysokým uživatelským komfortem a množstvím speciálních funkcí, které výrazně usnadňují ovládání složitých a rozsáhlých systémů.